Fife Sunday Amateur Football League

Click here to edit subtitle

                                Fife Sunday Trophy 2020/21

                                   Summer Cup and Challenge Cup Sections    
                  Home and Away Games    
  Group A   Group B Group C   Group D
  Buckhaven United   Athletico FC Sky   Ciswo
  Yeoman   Kirkland Bar Bruce Arms   Cowdenbeath Utd
  Fife Arms   Weavers FC Brig   Kingdom Rovers
  Kirkcaldy Thistle   Rosyth Sundays Cowdenbeath Colts   Bayview Thistle
             
Sun 23 May             
Group A Buckhaven United 1-1 6 Yeoman Fife Arms          4-2  Kdy Thistle
Group B Athletico FC 1-1 Kirkland Bar Rosyth Sundays 5-2 Weavers
Group C Sky 4-3 Bruce Arms FC Brig 8-1 Cowden Colts
Group D Cowden Utd 2-0 Ciswo Kingdom Rovers 4-8 Bayview Thistle
Wed  26th May          
Group A Yeoman 2-0 Fife Arms Kirkcaldy Thistle 8-2 Buckhaven United
Group B Kirkland Bar 0-0 Weavers Athletico FC 2-3 Rosyth Sundays
Group C FC Brig 2-0 Bruce Arms Cowden Colts 0-1 1  Sky
Group D Ciswo 2-9 Kingdom Rovers Bayview Thistle 3-5 Cow/beath Utd
Sun 30 May             
Group A BuckhavenUtd 1-8 Fife Arms Kirkcaldy Th  0 -11 Yeoman
Group B Athletico FC  off Weavers Rosyth Suns  1  3-2 Kirkland Bar
Group C FC Brig       2 - 2 Sky Bruce Arms 2-1 C/beath Colts
Group D Bayview Thistle 3-5 Ciswo C/beath Utd v Kingdom Rvrs
Wed 2 June            
Group A Yeoman              12-  0 Buckhaven United Kirkcaldy Th  3 - 2 Fife Arms
Group B Kirkland Bar v Athletico FC Weavers v Rosyth Sundays
Group C Bruce Arms v Sky Cowden Colts v FC Brig
Group D Ciswo v Cowdenbeath Utd Bayview Thistle v Kingdom Rovers
Sun 6 June            
Group A Fife Arms v Yeoman Buckhaven United v Kirkcaldy Thistle
Group B Weavers v Kirkland Bar Rosyth Sundays v Athletico FC
Group C Bruce Arms v FC Brig Sky v Cowdenbeath Colts
Group D Kingdom Rovers v Ciswo Cowdenbeath Utd v Bayview Thistle
Wed 9 June            
Group A Fife Arms v Buckhaven United Yeoman v Kirkcaldy Thistle
Group B Weavers v Athletico FC Kirkland Bar v Rosyth Sundays
Group C FC Brig v Sky Cowden Colts v Bruce Arms
Group D Ciswo v Bayview Thistle Kingdom Rovers v Cowdenbeath Utd
             
Sun 13 June 1st games                                             Karens Canine Summer Cup 1/4 Finals Home and Away      
  Winner Group A v Runner up Group B      
  Winner Group B v Runner up Group A      
  Winner Group C v Runner up Group D      
  Winner Group D v Runner up Group C      
  1st games  Harrys Doggycare Cup 1/4 Finals Home and Away  
  3rd Group A v 4th Group B      
  3rd Group B v 4th Group A      
  3rd Group C v 4th Group D      
  3rd Group D v 4th Group C      
      If teams are level on aggregate after the second games penalties will be required      
Wed 16June 2nd games                                   Karens Canine Summer Cup 1/4 Finals      
1 Runner up Group B v Winner Group A      
2 Runner up Group A v Winner Group B      
3 Runner up Group D v Winner Group C      
4 Runner up Group C v Winner Group D      
      If teams are level on aggregate after the second games penalties will be required      
  2nd games  Harrys Doggycare Cup 1/4 Finals     
1 4th Group B v 3rd Group A      
2 4th Group A v 3rd Group B      
3 4th Group D v 3rd Group C      
4 4th Group C v 3rd Group D      
All teams should book their parks provisionally in case they qualify for the Semi-Finals  
Sun 20 June                                  Karens Canine Summer Cup Semi Finals 90mins + pens      
Tie A Tie 1 v Tie 3      
Tie B Tie 2 v Tie 4      
     Harrys Doggycare Cup Semi Finals 90 mins + pens  
Tie A Tie 1 v Tie 3      
Tie B Tie 2 v Tie 4      
             
             
Sun 27 June                                 Karens Canine Summer Cup Final 90mins + pens      
  Tie A v Tie B Violet Park    
             
    Harrys Doggycare Cup Final 90 mins + pens    
  Tie A v Tie B Violet Park    
 
 
     
 
         
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               



















































































CISWO Fife Cup 2012/13

  CISWO  Fife Cup  2012-2013      
             
Tie   1st Round   90mins+pens  
1 Weavers AFC

2 v  4

Torleys      
             
Tie   2nd Round   90mins+pens  
1 Limekilns

1-1

 Bayview AFC  4-3 pens    
2 Rosyth Rec AFC

 2-2

 Pinkertons  4-2 pens    
3 Bogarts AFc

12- 2

 Novar Rovers      
4 Athletico Dunfermline

1- 4

 Society AFC      
5   Golden Acorn

 2-0

 Torleys      
6 Markinch Royals 

 1-2

 Lochore Castle      
7 Dunfermline Sporting

 4-2

 Alpha Bar      
8 Styx AFC 

 2-0

 Barley Sheaf      Awarded    
9 Kings Arms

5-3

 Sky AFC      
10 Top o the Toun

 2-3

 CISWO      
11 St Clair Tavern

0- 3

 Kittys AFC      
12 Dunfermline Thistle

1-2

 Crystal Barcelona      
13 Dunfermline United

 3-2

 Kingdom United      
14 Coadys AFC

 2-4

 Crown Inn      
15 Kinghorn Hearts 

3-0

 Railway Tavern      
16 Buckhaven Rail Tav 

1- 4

 Brucefield      
             
    3rd Round  to be drawn 90mins+pens  
Tie Winners   Winners      
1  Rosyth AFC

 1-1

 Limekilns  4-2 pens    
2  Crown Inn

 2-5

 Brucefield      
3  Kings Arms

 4-3

 Crystal Barcelona      
4 Society

 2-3

 Dunfermline Sporting      
5 Lochore Castle

 AW

 Kinghorn Hearts  Tie award ed to Lochore Castle  
6 Styx AFC

 1-7

 Golden Acorn      
7 CISWO

 0-8

 Kittys      
8 D/line United

 1-6

 Bogarts      
             
    Quarter Finals   90mins+pens  
  Winners   Winners      
A Tie 5 Lochore Castle

0-6

 Tie 8 Bogarts      
B Tie 7 Kittys

2-2

 Tie 4 D/line Sporting  4-2 pens    
C Tie 3 Kings Arms

4-4

 Tie 6 Golden Acorn  6-7 pens    
D Tie 1 Rosyth AFC

1-8

 Tie 2 Brucefield      
             
    Semi Finals   90mins+pens  
1  A  Bogarts AFC

2-3

  D  Brucefield AFC      
2  C Golden Acorn AFC

4-2

  B  Kittys AFC      
             
    CISWO Fife Cup Final        
  Sunday 5th May Warout Stadium 2pm Kick off                  90mins +ET+pens  
             
  Winner    Winner      
 1 Brucefield AFC

1  v  1

 2   Golden Acorn         2-1 AET